Masáže

 
Relaxační masáž
Působí okamžitě a jednorázově na lidi unavené po práci, úklidu nebo po tréninku. Tato masáž pomáhá i lidem dlouhodobě ležícím, kteří jsou minimálně pohybliví a mají ochablé svaly. Rozrušuje svalové zatvrdliny a pravidelnou masáží zamezuje jejich opakovanému vzniku. Relaxační masáž mechanicky odstraňuje zrohovatělou odumřelou pokožku, uvolňuje potní a mazové žlázy, čímž podporuje regulační a ochranné pochody zajišťující odolnost těla proti vnějším vlivům. Výhodou této masáže je, že stimuluje imunitní systém.
 
Reflexní masáž chodidel
Masáž chodidel je dobrá preventivní i léčebná metoda. Může ulevit od bolestí a obtíží. Metodu může provádět terapeut, ale i člověk sám sobě. Použití této masáže může být někdy bolestivé. Bolest může avizovat, že odpovídající orgán není energeticky úplně v pořádku a je třeba ho pomocí reflexní masáže chodidel povzbudit. Tlakem při masáži chodidel posilujeme příslušný orgán. Pravidelným používáním této metody se případná bolest postupně zmírňuje, až úplně odezní.
 
Masáž lávovovými kameny
Masáž je prováděna oblými kameny zahřátými ve vodě na teplotu 37 – 40 stupňů Celsia. Je jednou z nejpříjemnějších masáží. Při masáži lávovými kameny dochází kromě předávání naakumulovaného tepla i k velmi silné energetické vibraci. Touto metodou jsou ovlivňovány energetické cesty vedoucí od prstů až k vnitřním orgánům. Masáž dodává dobrou náladu a příjemný pocit. Tělo klienta je masírováno střídavě kameny i bez nich. Jsou využívány vonné exotické oleje. Klienti často pociťují účinky masáže i několik dní po vlastní aplikaci. Tato masáž je doporučována z důvodu zmírnění bolesti kloubů, revmatizmu a křečí, dále k odstranění stresu a napětí v těle. Masáž podporuje detoxikaci těla a řeší problémy se spánkem. Masáže lávovými kameny se nedoporučují při kožních onemocněních, graviditě a přecitlivělosti na vyšší teplo.
 
Lymfatická masáž celého těla
Lymfatická masáž, tzv. manuální lymfodrenáž je jemná masážní technika zaměřená na podporu funkce lymfatického systému. Provádí se plošnými kruhovitými a spirálovitými hmaty s pomalou frekvencí a malým tlakem. Jedná se o kúru, která celkově regeneruje a detoxikuje tělo, zbaví je přebytečné vody a odpadních látek. Pomáhá též proti otokům a dokáže podstatně zmírnit v počátečních stádiích celulitidu. Lymfodrenáž působí skvěle i na kvalitu pleti, vlasů a posiluje imunitní systém.
 
Baňkování
Při této masáži se přikládají na tělo klienta baňky různých velikostí. Baňková masáž působí díky podtlaku, který vznikne rozpínáním teplého vzduchu, tj. baňka se přisaje a vtáhne kůži dovnitř. Vtažená kůže se lépe prokrvuje a působením podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky. Přisátými baňkami se přejíždí partie zad. Baňková masáž má příznivý vliv na pokožku klienta a podporuje činnost mazových a potních žlázek. Masáž působí příznivě i na funkci krevních cév ve svalech, je doporučována k aplikaci např. při revmatizmu, neboť se touto masážní metodou lépe prokrvují klouby. Nedoporučuje se při rozsáhlých gangrénách, při otevřených ranách. Baňková masáž není též vhodná při výskytu trombózy, resp. rozsáhlých varixů.
 
Dornova metoda
Dornova metoda je šetrná manuální terapie, kterou se mohou léčit onemocnění a obtíže spojené s pohybovým aparátem. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolestí v problematických partiích - převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Léčí problémy se skoliózou a velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délku končetin, čímž napravuje celkovou statiku těla. Dornova metoda navrací obratle a kouby do původní polohy za aktivní účasti klienta. Pracuje se při tom ve stoji, vsedě, i vleže. Při napravování se obratel nebo kloub opět uvádí do správné polohy jemným tlakem. Tato metoda je vhodná pro všechny lidi bez rozdílu věku, kteří jsou schopni pohybu, neboť během terapie je nutný aktivní přístup. Po vyšetření a nápravě pomocí Dornovy metody se provádí Breussova masáž. Je to jemná masáž páteře, která pomáhá uvolnit tenzi a napětí svalů v oblasti páteře. Posunuté bederní nebo hrudní obratle mohou být často bezbolestně uvedeny do správné polohy.
 
Kontraindikace:
  • při nachlazení, chřipce
  • při náchylnosti ke zlomeninám při osteoporóze
  • při nádorovém onemocnění, těžké cukrovce
  • po operacích až po 3 měsících
  • při Bechtěrovově nemoci
 
Masáž horkými mušlemi
Mořské mušle, které používám se vyskytují na ostrovech v jižním Pacifiku, konkrétně v oblasti Filipín. Jsou to jemně vroubkované mušle srdcovky (Acrosterigma). V této oblasti mají unikátní tvar, velikost a ucelenou strukturu. Jsou sbírány domorodci, pečlivě se opracovávají, vybrušují a leští do vysokého lesku. Do mušle se vkládá přírodní patentovaný aktivátor, který celou lasturu okamžitě zahřeje. Samoohřívací technologie působí dlouhodobě a mušle si tak udrží příjemnou horkost po celou dobu terapie. Když se mušle zahřívají, produkují ionty vápníku, které se během masáže transportují přímo do kůže klienta. Ve spojení s přírodními oleji tak nastávají regenerační procesy, kůže má pevnější a zdravější vzhled, teplo odbourává svalovou únavu a nastává fyzická i psychická regenerace.
 
Moxování
Jedná se o léčebnou metodu tradiční čínské medicíny, při které se moxou postupně prohřívají akupunkturní body a dráhy. Využívá shodné energetické dráhy a body jako akupunktura, ale stimulace akupunkturních bodů se provádí teplem. Moxováním neboli využíváním tepla hořícího pelyňku se dociluje prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla. Má silný tonizující účinek na tělo a posiluje je v boji proti chronickým obtížím, vyčerpání a špatnému trávení. Během moxování prohříváme vybrané akupunkturní body nebo ošetřované oblasti těla hořící bylinnou směsí léčebných látek. Moxa se drží několik centimetrů od kůže, tak aby teplo bylo příjemné. Tato metoda je bezpečná, moxa se nepřikládá přímo na kůži tudíž nehrozí popálení. Používám buď klasickou pelyňkovou moxu Hunan nebo nekouřící moxu. Moxování je skvělá prevence proti nemocem i depresím, podporuje imunitu, pomáhá při chladných končetinách, slabosti, vyčerpání či depresích. Můžeme jej použít při bolestech zad či v případě bolestivé menstruace,potížích s močovým měchýřem a střevy. Pomáhá však i jako prevence chřipkových onemocnění. Moxování se nedoporučuje při popáleninách, horečkách,neléčené hypertenzi, nádorových onemocněních (na doporučení lékaře) a poruchách vnímání bolesti.
 
Masáže nohou
Měkká technika nohou – uvolnění svalů a drobných kloubů na noze, ošetření bolestivých bodů.
 
Olejová masáž lýtek
Je základní sportovní masáž lýtek.
 
Čokoládová masáž
Odplavuje z těla toxické látky na uvolnění ztuhlých svalů, podporuje tvorbu endorfinů. Odstraňuje celulitidu a napíná kůži člověka. Příjemně uvolní a naladí.
 
Medová masáž nohou
Jedná se o starou osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu. Využívá účinků medu, dochází k odstranění starých toxinů, které se v našem těle usazují vlivem  léků, potravin, kouření. Med je odstraní až z hloubky tělesné tkáně.